• Huumorivõistlus

 

Palmett Lukud OÜ

Tallinn: Laki 3a, tel 656 3631
Tartu: Ringtee 75, tel 738 0154
palmett@palmett.eu


Emer Son

Turvaline VW Polo

Lugu juhus ca aasta tagasi ehk siis ühel külmal ja lumisel hommikul Lasnamäel.

Sõitsin kenasti liftiga alla ja oh üllatust - öösel oli oma 20 cm lund sadanud ja vastu hommikut oli külma ka nii 15 kraadi.

Kerge vaevaga leidsin lume alt VW Polo meenutava kuhja. Signalisatsiooni sain maha ja kuna autol oli peal uus aku, sain ka mootori kenasti tiksuma. Enne veel, kui tööle sõitma hakata, otsustasin auto lumest puhastada ja masinal soojeneda lasta. Kindaid mul loomulikult ei olnud, aga varruka ots sobis seks puhuks kah. Askeldan siis mina vaikselt ümber masina, kui järsku "vupsti" kõik uksenupud sees ja masin lukus. Mida kurja! Mida kurja!

Kiiresti võtsin kõne töö juurde ja selgitasin välja, et aeg-ajalt pidi Polo sellist "nalja" tegema, samas tagavaravõtmed peaks olemas olema, aga keegi ei tea kus:(. Mis siis ikka, 1182 suunas mu kenasti Lukuabi numbrile, millelt unine hääl hääl vastas: "oi-oi, kiire on, jõuan ca 1,5 h, maksta saab ainult sulas 400 EEK :)".  Sõrmed hakkasid tasapisi kangeks jääma. Kuna olin Lasnas uus inimene ja olen praegugi, siis ei olnud ühegi hea sosedi poole ka pöörduda. Auto paistis juba pärsi soe - aknad sulasid ja puha. Kargasin jalalt-jalale ja lugesin sekundeid Lukuabi saabumiseni. Siis aga märkasin väikest pilu tagaakna vahel. Klammerdusin viimast pingutust tehes kogu oma 80 kg selle külge ja venitasin prao ca 1,5 cm laiuseks.

Suurt edu saatnud tegevusest informeerisin kolleegi, kes harjavarrega mulle appi tõttas. Kuna Polol saab elektriakent lülitada keskkonsooli juurest, siis mingi pika asjaga nuppu muljudes on teoreetiline võmalus aken lahti saada. Harjavars mahtus täpselt akna vahelt sisse, aga oh häda, jäi ca 15-20 cm lühikeseks. Igal pool mujal ei oleks probleem leida oksake õõnsa harjavarre sisse torkamiseks, aga Lasnamäel!!!!! Tormasin majade vahele puud, põõsast või oksaraokest otsima. Ponnistus kandis edu - paar maja edasi prügikasti juurest leidsin vana jõulukuuse. Jumal tänatud, et on jõulud!!!! Kuuseoksaga pikendatud harjavars ulatus nupuni ja aken avanes!

 

Suured tänud seikluse eest:

VW kesklukusüsteemidele,
Defa signalisatsioonile,
kolleegile ja
Lukuabi unisele mehhaanikule, kes unisena kohale ei jõundud ja säästis 400 EEK.

 

PS! Kuigi mul ei ole enam VW Polo, jätan ma alati lund pühkides autoukse irvakile...