Kasutus- ja müügitingimused

Kasutus- ja müügitingimused

Veebikeskkonna Palmett Lukud (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Palmett Lukud, registrikood 10242193, asukohaga Lääneringtee 39, Tartu, 50501, e-posti aadress info@palmett.eu

Kehtivus

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel keskkonna Palmett Lukud kasutamisel. Kasutustingimused on lahutamatult seotud Privaatsustingimustega.

Veebipood jätab endale õiguse teha kasutustingimustes muudatusi. Muudatused kajastuvad veebilehel Palmett Lukud. Tehingule kohaldatakse tehingu toimumise ajal kehtinud tingimusi.

Ostjal (edaspidi Ostja) on võimalik enne ostu sooritamist kasutustingimused salvestada, printida ja vajadusel taasesitada.

Kauba- ja hinnainfo

Kõik Veebipoes toodud hinnad sisaldavad käibemaksu vastavalt seaduses sätestatud määrale.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.

Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Kauba pakiautomaati jõudmisel kohustub ostja kaubal järel käima teenust osutava ettevõtte poolt näidatud paki hoiuaja jooksul.

Juhul kui kaubale on võimalik järgi tulla kauplusesse ja Ostja valib kauba kättesaamiseks nimetatud viisi, ei lisandu kauba hinnale kättetoimetamise tasu.

Soodustuste olemasolul arvutatakse kauba allahindlus peale soodustust andva info sisestamist ostukorvis.

Kauba valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda füüsiliste kaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlusest.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Ostukorvis on võimalik koguseid muuta ning kaupa ostukorvist eemaldada kuni tellimuse vormistamiseni. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus. Tellimuse eest saab tasuda Veebipoe poolt pakutud makseviisidega.

Ostja tasub kauba müügihinna ja kättetoimetamise tasu täies ulatuses ettemaksuna.

Müügileping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning Veebipoel on õigus tellimus tühistada nii osaliselt kui täielikult. Osalise tühistamise korral võib Veebipood paluda täpsustada ostja soove ülejäänud tellimusega ümberkäimiseks.

Ostjale tagastatakse tühistatud tellimuse eest tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti. Mujale riikidesse saatmise soovi korral on vaja kontakti võtta klienditeenindusega.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Tellimus täidetakse vastavalt kauba juures märgitud kohaletoimetamise tähtajale. Tähtaja kulgemine algab müügilepingu jõustumisega, see kehtib ka tarnevaliku „Tellin ja tulen ise järele“ puhul.

Kui kohaletoimetamise tähtaeg on muutunud (näiteks toode on otsa saanud ja selle tarne võtab märgitust rohkem aega, kui toote juures olev info kirjeldab), siis teavitab Veebipood Ostjat tarneaja muutusest viivitamatult.

Kasutus-, paigaldus- ja hooldusjuhendid

Kasutus-, paigaldus- ja hooldusjuhendid toodetele, sertifikaadid, samuti muu olulise info toote eluea pikendamise või tootega ühilduvate teiste toodete jaoks on kliendile kättesaadavad tooteinfo juures või Veebipoe alajaotuses tehniline info.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus Veebipoes sõlmitud lepingust taganeda hiljemalt 14 päeva jooksul. 14-päevane taganemisõigus ei kehti lepingule, mille esemeks on VÕS § 53 lg 4 kirjeldatud asjad või teenused.

Palmett Lukud veebipoes on sellisteks toodeteks näiteks kliendi tellimusel valmistatud võtmed ja lukusüsteemid.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud kauem või muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele (VÕS §562 lg 1 pt 12 ja 13 ning lg 4).

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest (müügilepingust) taganemise avaldus hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Taganemisavalduse tüüpvormi leiab siit: taganemisavaldus ning see tuleb edastada e-posti aadressil info@palmett.eu Taganemisavalduse kättesaamist kinnitab Veebipood Ostjale e-postiga.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale (logistikafirmale).

Ostjal on õigus tagastada kaup füüsilisse kauplusesse juhul kui Müüja on sellise võimaluse Ostjale pakkunud. Sellisel juhul ei kaasne Ostjale kauba tagastamise kulu.

Tagastamise korral hüvitise maksmise vältimiseks peab ostja tootepakendi avama ettevaatlikult seda kahjustamata. Kaubale paigaldatud kaitsekiled (pakend) tuleks eemaldada vaid siis, kui see on rangelt vajalik kauba proovimiseks. Kaup tuleb tagastada originaalpakendis.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 tööpäeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Kõik maksed tehakse Ostja arvelduskontole, millelt kauba eest tasuti.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Pärast üleandmist tekkinud puuduse eest Veebipood ei vastuta.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates pretensiooni e-posti aadressile info@palmett.eu või helistada telefonil: 656 3631. Pretensioonis tuleb lisaks Ostja nimele ja kontaktandmetele, kirjeldada kaubal ilmnenud puudust ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

 Isikuandmete töötlemisele kohalduvad Privaatsustingimused.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, palume need saata e-kirja aadressile info@palmett.eu või helistada telefonil: 6563631

Veebipoe ja Ostja vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ametisse (Rahukohtu 2 Tallinn 10130, http://www.ttja.ee) ja tarbijavaidluste komisjoni (Rahukohtu 2 Tallinn 10130, http://www.komisjon.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks või kohtusse. Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu  elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.

X