Diamantek uksekäepidemed: kataloog, hinnakiri ja oluline üldinfo

0.00 

Price in the last 30 days is the same as current

Description

Diamantek uksekäepidemed: kataloog, hinnakiri ja oluline üldinfo


Vaata siit Diamantek uksekäepidemete tootekataloogi 2020 (inglise keeles)

Vaata siit Diamantek toodete paigaldusjuhendit


Kuidas tellimust vormistada

Näide päringu või tellimuse ettevalmistusest – viis paari Classic K4käepidemeid vastates seitsmele küsimusele:

 1. Mudel K4
 2. c/c-kinnitustsentrite vahe 600
 3. Käepideme läbimõõt 25
 4. Pinnaviimistlus B – matt/lihvitud või P- peegel/poleer
 5. Kinnitus M,V,S,O,K,X,A
 6. Ukse paksus mm vastab poldi koodile 1,2,3,4,5,6
 7. Kogus 5

Tulemuseks K4-600/25BO5

Kogus: 5 paari

Diamantek käepidemed eritellimusena, vastavalt teie soovile ja hoone eripärale

Diamantek tehas on valmistanud uksekäepidemed näiteks Jaapani Suursaatkonnale Moskvas, Olympia jalgpallistaadionile Helsingborgis, kaubandusekeskusele KVARTAL ning Eesti Rahva Muuseumi ja Riia Lennujaama ustele.

Diamantek_erilahendus roostevaba uksesang


Diamantek käepidemed valmistatakse roostevabast terasest.

Kõige enam kasutatakse terast AISI 304, mis sisaldab:

 • 18% kroomi,
 • 8 – 9% niklit ning
 • ülejäänud osas peamiselt terast.

Sellist tüüpi materjal suudab korrosioonile ehk roostetamisele vastu panna õhus ja mageda vee keskkonnas, st tavaolukorras.

Roostetamisprotsessi põhjustab vesi, mis sisaldab soola, kloori või happeid. Sellistes agressiivsetes oludes kasutatavad käepidemed valmistatakse roostevabast terasest, millele on lisatud molübdeeni. See AISI 316 nime kandev teras on korrosioonikindel soolases, kloorirohkes ja happelises keskkonnas.

Lisandid teevad sulami tugevamaks

Valides käepidemete tarbeks õige terase, on võimalik enamikes keskkondades toote roostetamist vältida. Roostevaba terase erilised omadused on tingitud kroomist, mida peab teras sisaldama vähemalt 12% kogumassist. Sellisel juhul moodustub terase pinnale inimsilmale nähtamatu kroomoksiidi kiht, mis kaitseb korrosiooni eest. Oksiidikihi hävinedes moodustub tänu õhus sisalduvale hapnikule otsekohe uus kaitsekiht.

Lisaks kroomile täiustavad korrosioonitõket sellised metallid nagu nikkel ja molübdeen. Roostevaba terase vastupanuvõime korrosioonile on seda parem, mida suurem on sulamis kroomi, nikli ja molübdeeni sisaldus.

Diamantek käepidemete tootmise lõppfaasis toimub pindade töötlus passivaatoriga ja see suurendab vastupidavust korrosioonile toote valmimise hetkest.

Mida tuleks vältida?

Roostevabast terasest käepidemetele võivad tekkida roostelaigud juhul, kui

 1. pind puutub kokku tunduvalt agressiivsema keskkonnaga kui see, mille jaoks konkreetse klassi teras on ette nähtud. Selline kahjulik toime võib olla näiteks tugevalt saastunud õhul, soolalahusel või kloori sisaldava puhastusvahendi jäägil;
 2. käepidemete pinnaviimistlus on lihvitud, mis võimaldab ümbritsevast keskkonnast pärit söövitavatel ainetel ja süsinikteraseosakestel  materjalile kinnituda;
 3. materjali pinda on rikkunud lihvimispuru ja muud metalliosakesed, mis on sinna sattunud paigaldusel kasutatud tööriistade küljest;
 4. käepidemete kinnitamiseks on kasutatud tavalisest süsinikterasest detaile;
 5. roostevaba teras puutub märjas või niiskes keskkonnas kokku komponentidega, mis on valmistatud tavalisest süsinikterasest.
Kolme esimesena nimetatud olukorra puhul on käepidemete korrosioonioht suurim juhul, kui terasesulamisse on niklit ja molübdeeni lisatud vähe. Korrosiooniohtu on võimalik märkimisväärselt kahandada, kasutades molübdeeniga parendatud roostevaba terast AISI 316.
Viimasel kolmel juhul rikub roostevaba terase pinda tavalise süsinikterase küljest pärit rooste.

Additional information

Brand

Diamantek

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.