Vasturauad


ASSA vasturauad jagunevad turva- ja tavavasturaudadeks. Vasturauad võivad olla plaat- või nurkvasturauad. Viimased on mõeldud eelkõige mantelustele. Uusima tehnoloogia järgi tehtav pinnatöötlus tagab vastupidavuse ja korrosioonikindluse ka ebasoodsates keskkonnatingimustes.

Konkreetsele lukuraamile sobiva vasturaua saate valida vasturaudade tabelist.

 

Turvavasturauad. Koos turvalukuga on soovitatav kasutada turvavasturauda, kuna sel on oluline osa kogu lukukomplekti turvalisuse seisukohalt. Reeglina on turvavasturauad sümmeetrilised, sobivad erinevate Assa turvalukkudega. Turvavasturaual on lingi- ja lukukeel kaitstud ka küljelt, puituksepiida variantidel saab kasutada eri suundades kinnituvaid kruvisid ning tugikruvisid. Tugikruvid vasturaua põhjas aitavad fikseerida vasturauda oma õigesse asendisse. Võimalikud pinnakatted: tsink või kollane tsink.

Assa 1887-5

Tavavasturauad on mõeldud nii sise- kui välisustele, kus selle lukuvastusega komplekteeritavalt lukult kõrget turvataset ei nõuta, või on turvalukk koos turvavasturauaga juba olemas. Osa tavavasturaudu on eraldi vasaku- ja paremakäelistele lukkudele ning neid on ka ebasümmeetrilisi (näiteks Assa 2860-1). Sobivad erinevatele Assa moodul- või kitsasprofiillukkudele. Pinnakate standardina tsink.

Assa 2860

 

 Vaata GU-BKS vasturaudu siit