• Huumorivõistlus

 

Palmett Lukud OÜ

Tallinn: Laki 3a, tel 656 3631
Tartu: Ringtee 75, tel 738 0154
palmett@palmett.eu


Pille Pärn

Tagavaravõtmed

Meil oli kodus varem selline komme, et tagavaravõtmed rippusid seespool lukuaugus, ent olid veidike väljapoole tõmmatud nii et ei seganud luku keeramist. (Vasara lukk või mingi sama tüüpi)

Tulen mina siis ühel päeval koolist koju ja kae hullu - võti ei keera. Piisavalt sissegi ei lähe et keerata saaks. Nuta või naera. Teine korrus ka, rõdusid ei ole ja aknast redelita sisse ei roni. Ja redelit ei olnud. Ootasin siis kuni vanemad koju tulevad pinginaabri juures.

Paari tunni pärast, kui teadsin et vanemad tulevad, läksin siis koju ja ootasin koridoris. Olid siis nemadki üllatunud, et mis ma seal istun nagu kägu. Kurtsin siis oma mure ära. Katsetasid nemadki. Ei keerand. Ust ka ei tahtnud maha lõhkuda. Isa siis laenas kuskilt töökojast redelit ja ronis ainsast lahtisest aknast - padjasuurusest WC aknast sisse ja keeras ukse seestpoolt lahti. Osutus, et võti oli seespoolt päris sisse lükatud ja pool tiiru peale keeratud. Siiamaani ei oska seletada - kas ridamisi kokkusattumusi või hoopis kummitus. Aga igaks juhuks võtit niimodi enam küll ukse ette ei jäta kui kodust ära läheme.