• Huumorivõistlus

 

Palmett Lukud OÜ

Tallinn: Laki 3a, tel 656 3631
Tartu: Ringtee 75, tel 738 0154
palmett@palmett.eu


Rein Karus

Auto ost

Kord sain paki dollareid, nii 30 000.- kr ulatuses. Uhke tunne oli, ega mul enne raha eriti ei olnud, aga siis korraga tundus, et olen astunud „võitjate” rivvi. Plaanisin endale auto osta. Kiiret ei olnud ja otsisin põhjalikult. Kui Tartus ja selle ümbruses said kõik müüdavad autod üle vaadatud, sõitsin Tallinnasse. Teadsin, et kusagil Kadaka teel müüakse kasutatud autosid.

Saabunud liinibussiga Tallinnasse, võtsin bussijaamast takso, sest mul olid taskud raha täis. Palusin sõita autoturule. Poolel teel küsis taksojuht, et kas ma tahtsin Kadaka turule. Ma ei osanud eristada Kadaka teed ja Kadaka turugu ning vastasin jaatavalt.

Jõudes Kadaka turule nägin seal suurt parklat, mis oli erinevaid sõiduautosid täis. Enamus 8-12 aasta vanused, just sellised nagu mul oli plaanis osta. Täis suure õnne eelaimust ja enesekindlust, astusin laia julge sammuga autode poole, sest mul olid taskud raha täis. Tegin autode vahel asja nii nagu jõudsin. Vahtisin läbi klaasi salongidesse, tagusin jalaga tunnustavalt kumme, õõtsutasin esimesi ja tagumisi amorte jne. Iga auto juures protseduuri korrates vahtisin iseteadvalt ringi, et näha, kus müüja on, aga müüjaid ei olnud.

Lõpuks nägin eemal ühe auto juures mitut meest. Sinna minnes ütlesin meestele enesekindlalt tere ja tegin paar seiravat tiiru ümber auto. Samal ajal jälgisid mehed mind ootavalt. Pöördusin arvatava omaniku poole ja küsisin, kas see on sinu auto. Saades jaatava vastuse, hakkasin hinda uurima, millepeale ta ütles, et auto polevatki müüa. Sattusin natuke segadusse aga valisin siiski pilguga järgmist masinat. Korraga küsis üks meestest, et kuule mees, ega sa vales kohas ei ole. See oli mulle kui äikese kärgatus, mille järel saabus ähvardav vaikus ja siis selgus, et ma olingi valel turul. Külma ja kuuma lained jooksid üle selja, kui ma mõtlesin kuidas ma olin neid võõraid autosid raputanud ja tagunud.

Katsusin ennast hästi väikeseks teha ja sealt kaduda, sest mul olid taskud raha täis!

Möödus mitu aastat, enne kui ma julgesin seda lugu teistele rääkida.