• Huumorivõistlus

 

Palmett Lukud OÜ

Tallinn: Laki 3a, tel 656 3631
Tartu: Ringtee 75, tel 738 0154
palmett@palmett.eu


Minister Tubli

Turvaline unejutt

 

Ma ei taha veel magama jääda
Tänav ei maga ka veel
Autod ei maga ja hüüavad mulle
Tuut-tuut-tuut, tuut-tuut-tuut
Akna-all teel

 

Täna, armas väike sõber, jutustan Sulle loo tublist ministrist ja turvalistest lukkudest.

Seitsme maa ja seitsme mere taga, ilusas pisikeses riigis elas kord minister. Minister oli väga tubli ja töökas. Sageli pidi ta käima kohtumas teiste, suuremate või väiksemate riikide tublide ja töökate ministritega, et nendega tähtsates ministrite-asjades kokku leppida. Ise elas ta aga mitte pealinnas, vaid  teises, samuti ilusas linnas, omas majas. Nii, et ka tööle ja koju tuli tal kahe linna vahel hulk aega sõita.

Selle pideva ringisõitmise tõttu ei jõudnudki meie tubli minister alati tarvilikke, tähtsaid ja väga salajasi pabereid tööjuures lugeda ja pidi neid ka koju kaasa võtma. Samuti oli ta ringisõitmisest üsna väsinud. Nii juhtuski, et jõudes tagasi ühelt pikalt ning kurnavalt reisilt oli meie tubli minister väga-väga väsinud, ei jõudnud enam lugeda salajasi pabereid oma portfellist, vaid jättis selle hoopistükkis esikulauale, tõmbas välisukse sneprisse ja läks magama.

Ja just siis hakkas ministri ilusa maja ilusa välisukse kallal nokitsema väga paha varas. Kuigi varas polnud eriti osav,  õnnestuski tal siiski ministri ilusa maja ilus välisuks lahti muukida, ministri portfell koos salajaste paberitega kaenlasse haarata ja tulistjalu põgeneda. Ust lahti muukida oli vargal kerge: lukk oli lihtne ja väheturvaline, kindlasti mitte ASSA lukk.

Kui minister väljapuhanult üles ärkas ja tahtis usinasti oma salajasi pabereid lugema hakata, oli ta ehmatus suur – uks pärani ja portfell kadunud. Oh, kallis väike sõber, sellest kõigest tuli äraütlemata suur pahandus kuid midagi oli selles ka head: nüüd said nii minister kui ka kõik teised selle ilusa pisikese riigi kodanikud aru, et LUKUD PEAVAD OLEMA TURVALISED! Ja kõik lasksid oma ustele panna Palmeti hirvkiirete, karutugevate ja kajakatäpsete meistrimeeste poolt ASSA TURVALUKUD.

Nii armas sõber: unejutt on kuulatud ja Sa võid rahulikult uinuda, sest ka Sinu maja uksel on palmetlaste poolt paigaldatud ASSA TURVALUKK!